יום עיון בנושא טיפול דינמי חווייתי (EDT)

 

ביום א' ה- 23.6.2019 יקיים מרכז פרויד יום עיון בהנחיית ד"ר פרוצ'יו אוסימו מאוניברסיטת מילאנו, איטליה, בנושא טיפול דינאמי חוויתי (EDT).

במהלך היום יציג ד"ר אוסימו רקע תיאורטי על הגישה הדינמית-חווייתית וידגים באמצעות ווידאו של טיפוליו עקרונות מרכזיים מגישה זו.

יום העיון יתקיים בין השעות 9:00- 15:30 באולם וואסונג, בבניין רבין בתוך קמפוס הר הצופים, ירושלים.

ההשתתפות ביום העיון כרוכה בהרשמה מראש ובתשלום, באמצעות הטופס המצורף למטה.

לפרטים נוספים: msfreud@mail.huji.ac.il

ביום העיון יציג ד"ר אוסימו עבודה על מנגנוני הרס עצמי והבניה מחדש של הסופר-אגו, הן בטיפול בהפרעת אישיות תלותית והן בעבודה עם מטופלים עם דיכאון מג'ורי, מחשבות אובדניות וקווים של הפרעת אישיות גבולית.  

להלן תקציר יום העיון:

 NEUTRALIZING THE INNER SABOTEUR

As psychotherapists, we take care of the human suffering that appears to us in an almost infinite variety of ways. In this suffering there is always a self-inflicted part, smaller or bigger in different cases, that results from the sedimentation of inner feelings, character traits and life habits. This part may act as an inner saboteur, harnessing the individual and narrowing its potential, sometimes even to a great extent. The workshop will present a wide selection of videos from different cases, highlighting some therapeutic actions designed to (1) identify the manifold manifestations of self-sabotaging mechanisms; (2) help the patient to see them; (3) activate the inner and interpersonal processes capable of undoing them, thus giving back to the individual their own strength.

 

 

ד"ר אוסימו הינו פסיכיאטר איטלקי, המתגורר במילאן. הוא מטפל, חוקר ומרצה המתעניין במיוחד בתהליכים ובתוצאות הטיפול הפסיכותרפויטי, זאת מתוך מטרה להפוך את הטיפול לאפקטיבי וקצר ככל הניתן. הוא למד במכון טוויסטוק עם ד"ר דויד מלאן (Malan) ואף ערך עימו מחקרים בנושא, במכון טויסטוק, חדרו שכן בסמוך לחדרו של ג'ון בולבי, אבי תיאוריית ההתקשרות, והוא אף הזמין את בולבי לסמינר שיזם באיטליה, ורבטים של סמינר זה, קובצו לספר. 

ד"ר אוסימו הוא הנשיא הראשון של האגודה הבינלאומית לטיפול דינמי חווייתי (IEDTA). גישת הטיפול שפיתח נקראת טיפול דינמי חווייתי אינטנסיבי (IE-DP), ומבוססת על עבודתו החלוצית של ד"ר חביב דבנלו ( Davanloo). דבנלו פיתח רצף של התערבויות טכניות ספציפיות, שמטרתן לאפשר למטופל להתעמת עם ההגנות המפריעות לחווייה רגשית מלאה ואוטנטית. מחקריו הקליניים של ד"ר אוסימו עם מלאן (David Malan), וכן היכרותו עם בולבי ולי מקאלו (McCullough) גרמו לו להדגיש את חשיבותו של הקשר האוטנטי בין המטפל ומטופל, כאינדיקטור לבחירה של סוג ההתערבות.

ד"ר אוסימו אימן מטפלי ומדריכי EDT  רבים, בארה"ב, אנגליה, ישראל ואיטליה. גישת ה- IE-DP מתוארת במספר מאמרים וספרים. ניתן לקרוא עוד על הגישה בקישור הבא: https://www.ferruccioosimo.com/